Ce s-a intimplat cu www.linuxmint.ro?

Creat de ivanka, 15 Ianuarie, 2022, 17:03:58

« precedentul - următorul »

ivanka

Buna ziua tuturor colegilor,am devenit recent membru al acestui site,sper sa  ne intelegem bine.Sunt menbru al www.linuxmint.ro de citiva ani,dar de ceva timp nu se mai poate accesa situl.Am incercat si din  situl la care am aderat recent si  la legaturi  cu alte comunitati  linux mint din  Romania apare doar Linuxmint.ro de care aminteam  si nici de aici nu se poate accesa.Va rog frumos sa  ma ajutati  sa pot contacta sau daca aveti  informatii despre ce s-a  intimplat sa-mi comunicati,Raman in  continuare membru al noului site la care am aderat si va doresc tuturor sanatate.si LA MULTI ANI !!!

Danut Hintariu

Salut, vechea comunitate de Linux Mint Romania a fost abandonata din pacate.

Nu mai apare nici pe site-ul oficial la comunitati locale. -> vezi link https://www.linuxmint.com/links.php

Incerc acum sa pun pe picioare acest site cu o noua interfata mai usor de utilizat si sper ca intro zi sa devina recunoscut oficial ca comunitate locala.

ivanka

Domnule Danut multumesc pentru raspunsul promt,sper ca acest site sa se dezvolte fructuos pentru folosul nostru si  sa ne ajute in rezolvarea problemelor cu care ne confruntam.

Danut Hintariu

Nici o problema. Si eu sper din toata inima sa se intample acest lucru.

Aimond

Salutare si La Multi Ani!! Eu am inteles ca au vrut sa mute site-ul pe alt server pentru ca aveau probleme dar baiatul care face mutarea nu are timp sa se ocupe de el si ca nu stie daca o sa-i mai de-a drumul pentru ca au pierdut mult timp de atunci.

Plus ca le lipseste baza de date a site-ului, inca este la compania unde era site-ul inainte (daca o mai au si ei bineinteles).

ivanka

Salut domnule  Aimond, multumesc pentru informatie.